Gdzie kupić biżuterię ze złota?

Gdzie kupić biżuterię ze złota?

Gdzie kupić biżuterię ze złota?

 

W dobie inflacji, kiedy pieniądze niemal z dnia na dzień tracą na wartości warto je w coś zainwestować. Jeśli masz duże oszczędności możesz kupić nieruchomość. Jeśli Twoje oszczędności są skromniejsze lepiej postaw na przedmioty wartościowe a przy okazji praktyczne takie jak np. złota biżuteria. Złoto jest zawsze w cenie a do tego dodaje uroku każdej damskiej stylizacji. Pojawia się jednak pytanie, gdzie kupić biżuterię ze złota?


Biżuteria jako inwestycja – jaką najlepiej wybrać?


Złota biżuteria może być doskonałą inwestycją na przyszłość. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy pierścionek czy naszyjnik jest wart tyle samo. O ile wartość złota w sztabkach można łatwo wycenić w oparciu o wagę i jakość kruszcu, o tyle w przypadku biżuterii jest znacznie więcej zmiennych mających wpływ na cenę. Poza próbą złota i wagą przedmiotu na cenę mają wpływ również:
Elementy dodatkowe takie jak kamienie ozdobne lub metale szlachetne dekorujące wyrób;
Wzór biżuterii – im bardziej nietypowy tym wyrób jubilerski jest cenniejszy;
Niepowtarzalność – biżuteria robiona na zamówienie w pojedynczych egzemplarzach ma większą wartość aniżeli modele powtarzalne;
Wiek biżuterii – wyroby złotnicze z biegiem czasu mogą zyskać na wartości podobnie jak dzieła sztuki;
Poprzedni właściciel biżuterii – w niektórych przypadkach o cenie wyrobów jubilerskich decyduje również ich wcześniejszy właściciel. 
 


Gdzie kupić biżuterię? – Sklep Jubilerski


Biżuterię można nabyć w wielu miejscach. Jednym z najpopularniejszych są sklepy jubilerskie. Korzystając z ich usług musisz wiedzieć, że sprzedawane są tam wyroby produkowane seryjnie. Pierścionki, obrączki czy kolczyki wyglądające identycznie można kupić w wielu sklepach w całym kraju, zwłaszcza jeśli chcesz skorzystać z sieci jubilerskich. Poszukując interesujących modeli biżuterii zajrzyj nie tylko do sklepów sieciowych, ale również do mniejszych punktów jubilerskich. Mają one kilka zalet. Przede wszystkim można tam znaleźć modele wykonywane w mniejszej liczbie egzemplarzy, a ponadto ceny w małych sklepach są znacznie niższe niż w sklepach sprzedających wyroby sygnowane znanym logotypem.
Gdzie kupić biżuterię? – Punkt Złotniczy
Poza sklepami jubilerskimi złotą biżuterię można nabyć również u Złotnika. Są to punkty handlowo-usługowe, w których można kupić gotowe wyroby biżuteryjne lub wykonać wyrób na zamówienie. Wśród wyrobów najczęściej zamawianych są obrączki oraz pierścionki i wisiorki wykonywane z przyniesionego przez klienta złota. Cena zakupu biżuterii wykonywanej na zamówienie różni się od już gotowej. Łączy w sobie cenę złota – jeśli kruszec nie jest dostarczany przez zamawiającego oraz wynagrodzenie za wykonanie wyrobu. Z upływem czasu wartość takiej biżuterii może wzrosnąć ze względu na niepowtarzalność wzoru.


Gdzie kupić biżuterię? – Lombard


Kolejnym miejscem, w którym można kupić wyroby ze złota jest lombard. Jest to punkt handlowy, który nieco różni się od wymienionych wyżej. W Lombardzie dostępne są wyroby gotowe, wcześniej używane, ale także nowe wyroby ze złota zakupione u autoryzowanych dilerów złota. Jeśli jest to złota biżuteria z drugiej ręki jej cena bywa niższa aniżeli podobnych wyrobów u Złotnika lub Jubilera. W przypadku nowej biżuterii również możemy zakupić ją  w niższej cenie niż u Jubilera co jest dodatkowym plusem kupna biżuterii w Lombardzie . Można tu również kupić biżuterię pochodzącą z różnych okresów historycznych, a co za tym idzie zdarzają się także przedmioty zabytkowe, które z pewnością docenią kolekcjonerzy. Dodatkowym atutem zakupów w lombardzie jest także szeroka gama wzornicza. Można tu kupić zarówno modele popularne na rynku jak i wykonane na specjalne zamówienie.


Gdzie kupić biżuterię? - Aukcje


Poza sklepami i lombardami biżuterię można kupić także na specjalistycznych aukcjach. Sprzedawane na nich wyroby posiadają ogromną wartość z różnych powodów. Biżuteria taka może być wyjątkowo cenna z powodu ilości złota i kamieni szlachetnych. Niekiedy o wartości poszczególnych wyrobów decyduje fakt, że zostały wykonane przez znanych złotników lub należały do znanych osób. Wyroby jubilerskie kupowane na aukcjach to zazwyczaj spory wydatek, ale z upływem czasu zyskują na wartości. Tym samym zakup tego rodzaju biżuterii to zawsze dobra inwestycja.
Złota biżuteria to nie tylko piękna ozdoba, ale również doskonała inwestycja. Jednak nie wszystkie modele mają jednakową wartość. Warto wiedzieć w jakie wyroby najlepiej zainwestować, aby nie tylko pięknie wyglądały, ale również utrzymały swoją wartość przez długi czas. 
 

Również polecamy

Czy można sprzedać rower w lombardzie? - Wyjaśniamy
Czy można sprzedać rower w lombardzie? - Wyjaśniamy

Opublikowano: 2022-01-05

Czy można sprzedać rower w lombardzie? – Wyjaśniamy Lombard to bardzo specyficzny punkt handlowy, w którym można sprzedać i kupić niemal wszystko. Większość lombardów nie[...]

Ile dostaniesz za złoty pierścionek, obrączkę lub naszyjnik w lombardzie ?
Ile dostaniesz za złoty pierścionek, obrączkę lub naszyjnik w lombardzie ?

Opublikowano: 2021-12-06

Ile dostaniesz za złoty pierścionek, obrączkę lub naszyjnik w lombardzie? Biżuteria to jeden z najczęściej sprzedawanych w Lombardzie towarów. Jeśli masz pierścionki, naszyjniki czy[...]

Skup złota - Co można sprzedać? I ile za to dostanę?
Skup złota - Co można sprzedać? I ile za to dostanę?

Opublikowano: 2021-06-14

Skup złota - Co można sprzedać? I ile za to dostanę? Lombard to miejsce, gdzie można zastawić, sprzedać lub kupić niemal wszystko. Jednakże jednym z najpopularniejszych towarów jest[...]