Gdzie sprzedać gitarę używaną?

Gdzie sprzedać gitarę używaną?

 

Gdzie sprzedać gitarę używaną? 

Miłość do muzyki, albo raczej do nauki grania na instrumencie, u jednych jest stała i trwa przez dziesięciolecia, ale u innych kończy się po kilku lekcjach. Wiele instrumentów po tym czasie ląduje w piwnicy lub na strychu i tam przez miesiące lub lata czeka na nowego miłośnika muzykowania. A przecież wcale nie musi tak być. Instrumenty muzyczne takie jak np. gitara klasyczna czy elektryczna można sprzedać w lombardzie. W ten sposób odzyskać pieniądze zainwestowane w instrument a do tego dać mu szansę na nowe życie.


Miłość do gitary

Gitara to jeden z najpopularniejszych instrumentów muzycznych. Gry na niej uczą się miłośnicy muzyki niezależnie od wieku. Gitara ma wiele zalet a jedną z nich jest niewygórowana cena. Prosty instrument do nauki gry można kupić już za kilkaset złotych. Między innymi ze względu na cenę i dostępność, wielu rodziców decyduje się na kupienie instrumentu swoim pociechom, które chcą nauczyć się na nim grać. Niestety często zdarza się, że po kilku lekcjach instrument idzie w kąt i czeka na następnego chętnego do nauki gry, niekiedy przez wiele miesięcy. A przecież zamiast składować instrumenty lepiej je odsprzedać. Bardzo możliwe, że ktoś potrzebuje gitary i chętnie kupi używaną.


Gdzie można sprzedać używaną gitarę?

Kiedy gitara przestaje być potrzebna można ją sprzedać i w ten sposób odzyskać część zainwestowanych pieniędzy. Pojawia się jednak pytanie  gdzie sprzedać gitarę elektryczną lub klasyczną? Do wyboru jest kilka miejsc, w których można zostawić używany instrument. Jednym z nich są sklepy muzyczne, w których ofercie jest sprzedaż gitar używanych. Kolejnym miejscem, gdzie warto zajrzeć są komisy i lombardy. Jeśli to możliwe warto odwiedzić kilka różnych miejsc skupujących instrumenty, co pozwoli na wybranie tego, który zaproponuje najlepszą cenę.


Jak sprzedać gitarę?

Wybierając się do punktu skupującego używane instrumenty najlepiej dobrze się do tego przygotować. Warto pamiętać, że instrument dobrze utrzymany i gotowy do użycia będzie droższy niż ten, który trzeba odnowić. Dlatego przed przyniesieniem gitary do lombardu czy komisu należy ją wyczyścić i założyć wszystkie struny. Dodatkowo warto ze sobą zabrać dowód zakupu, oraz inne dokumenty dotyczące instrumentu. Sprzedaż jakiegokolwiek przedmiotu wymaga podpisania umowy, a do tego niezbędny jest do dokument potwierdzający tożsamość sprzedawcy, dlatego należy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobistego lub paszportu. Instrument i dokumenty należy pokazać w lombardzie a tam pracownik określi wartość gitary i zaproponuje kwotę jaką może za nią zapłacić.


Za ile sprzedać używaną gitarę? 

Kwota zaproponowana przez pracownika lombardu uzależniona jest od rodzaju gitary, stopnia jej zużycia czy wyglądu. Oddając gitarę do lombardu trzeba wiedzieć, że zaproponowana kwota nie będzie równa tej, za którą został kupiony instrument. Niemniej jednak są szanse na odzyskanie przynajmniej część zainwestowanej gotówki.


Jak wygląda sprzedaż gitary w lombardzie?

Sprzedaż gitary w lombardzie wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku innych przedmiotów. Pracownik lombardu sprawdza dokumenty instrumentu oraz jego stan. Następnie wycenia przyniesioną gitarę. Jak już wyżej wspomniano cena proponowana przez pracownika z pewnością będzie niższa niż kwota, za którą został kupiony instrument. Po zaakceptowaniu warunków sprzedaży zaproponowanych przez pracownika lombardu klient dostaje do podpisania umowę kupna sprzedaży. Następnie otrzymuje gotówkę a gitara przechodzi na własność Lombardu.

Gitara to jeden z najpopularniejszych instrumentów muzycznych w naszym kraju. Wielu Polaków potrafi na niej grać, a jeszcze więcej próbowało nauczyć się tej sztuki z różnym skutkiem. Ponieważ gitara nie należy do drogich instrumentów. Często, po nieudanych próbach nauki gry na niej, zostaje odstawiona w kąt i trafia do piwnicy lub na strych. Warto jednak zastanowić się czy nie lepiej byłoby sprzedać ją w Lombardzie. Do kieszeni właściciela wróci kilka złotych a gitarę kupi kolejny zainteresowany nauką gry na tym instrumencie. Być może trafi ona w dobre ręce i będzie służyła nowemu właścicielowi przez długie lata? 


 

Również polecamy

Co musisz mieć ze sobą przychodząc do lombardu?
Co musisz mieć ze sobą przychodząc do lombardu?

Opublikowano: 2022-02-26

Co musisz mieć ze sobą, przychodząc do lombardu? Lombard to miejsce, w którym można zarówno kupować jak i sprzedawać bardzo różne przedmioty. Obie te czynności nie nastręczają[...]

Ile dostaniesz za złoty pierścionek, obrączkę lub naszyjnik w lombardzie ?
Ile dostaniesz za złoty pierścionek, obrączkę lub naszyjnik w lombardzie ?

Opublikowano: 2021-12-06

Ile dostaniesz za złoty pierścionek, obrączkę lub naszyjnik w lombardzie? Biżuteria to jeden z najczęściej sprzedawanych w Lombardzie towarów. Jeśli masz pierścionki, naszyjniki czy[...]

Czy warto kupić używany rower w lombardzie?
Czy warto kupić używany rower w lombardzie?

Opublikowano: 2022-04-04

Czy warto kupić używany rower w lombardzie? Za oknami coraz piękniejsza pogoda i aż chce się wyjść z domu. Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie bliskich i znajomych[...]