Ile dostanę w Lombardzie za telefon?

Ile dostanę w Lombardzie za telefon?

Ile dostanę w Lombardzie za telefon?

Z roku na rok oferty operatorów telefonii komórkowej są coraz atrakcyjniejsze. Wraz z niewielkim abonamentem można dostać jeden, a niekiedy nawet dwa wysokiej klasy aparaty telefoniczne. Wraz z kolejnym przedłużeniem abonamentu w domu pojawia się kolejny telefon, ale nikt nie chce przyjąć starego do recyklingu. Jednym ze sposobów pozbycia się tego rodzaju sprzętu a zarazem nadania mu drugiego życia jest oddanie telefonu do Lombardu. Zobacz dlaczego warto to zrobić.

Ekologiczne podejście do życia

Nasza planeta zasypana jest różnego rodzaju śmieciami. W domach codziennie pojawia się sterta plastikowych odpadów, które lądują na wysypiskach. Do tego dołączają także urządzenia elektroniczne, które nierzadko zawierają w sobie szkodliwe metale i związki chemiczne. A przecież nie wszystko musi lądować na śmietniku. Wiele urządzeń może być wykorzystywanych nadal. Tak jest między innymi w przypadku telefonów komórkowych. Podpisując nową umowę z operatorem sieci komórkowych otrzymujesz zazwyczaj nowy aparat telefoniczny. Stary, który wcześniej używałeś trafia do kosza. A przecież znacznie lepszym i bardziej ekologicznym rozwiązaniem jest oddanie go w dobre ręce kogoś, kto potrzebuje telefonu. Można to zrobić między innymi oddając stary aparat do Lombardu. Tam będzie on czekał na nowego właściciela.

Ekologia to nie wszystko

Dbałość o środowisko to bardzo ważna sprawa, ale nie co się łudzić – pieniądze też się przydają. Dlatego warto wspomnieć, że oddając stary aparat telefoniczny do Lombardu możesz liczyć również na dodatkową gotówkę.

Wystarczy telefon czy potrzebne jest coś więcej?

Jeśli chcesz sprzedać swój stary telefon w Lombardzie musisz liczyć się z tym, że pracownik poprosi Cię o dowód zakupu. Dlatego też przygotuj się na to i zabierz ze sobą umowę z paragonem lub fakturę poświadczającą, że aparat telefoniczny należy do Ciebie. Jeśli nie posiadasz takich dokumentów pracownik Lombardu może nie przyjąć telefonu lub poprosić o podpisanie oświadczenia, w który stwierdzasz, że jesteś właścicielem sprzedawanego przedmiotu.

Jak Lombard wycenia wartość telefonu?

Decydując się na wizytę w Lombardzie w celu odsprzedania swojego starego aparatu telefonicznego musisz wiedzieć, że nie otrzymasz za niego takiej ceny jaką zapłaciłeś w sklepie. Na kwotę, którą otrzymasz ma wpływ kilka czynników, które sprawdza Lombard. Wycena telefonu zależy przede wszystkim od:

  • Marki i modelu konkretnego aparatu;
  • Roku produkcji;
  • Stanu technicznego;
  • Akcesoriów dodatkowych np. ładowarki, słuchawek, instrukcji obsługi, karty gwarancyjnej itp.
  • Ceny rynkowej używanego aparatu konkretnego typu i modelu.

A jeśli nie zgadzam się z wyceną?

Masz prawo do tego, aby nie zgadzać się z wyceną sporządzoną przez pracownika Lombardu. Jeśli Twoim zdaniem zaproponowana kwota jest zbyt niska, zapytaj o to dlaczego aparat telefoniczny został wyceniony w taki a nie inny sposób. Możesz podać swoje kontrargumenty i wynegocjować lepszą cenę. Oczywiście nie zawsze się to udaje, ale z pewnością warto spróbować.

Co stanie się po wycenie telefonu przez lombard?

Kiedy pracownik lombardu wyceni telefon, a Ty zgodzisz się na cenę, którą Ci zaproponuje, to czas najwyższy, aby podpisać umowę kupna-sprzedaży. W Lombardzie otrzymasz gotowy dokument, w którym zostaną umieszczone Twoje dane osobowe takie jak imię, nazwisko i adres. Możesz być też poproszony o podanie numeru kontaktowego do siebie. Kiedy już zostaną uzupełnione wszystkie rubryki i złożysz podpis na umowie transakcja zostanie dokonana. Lombard pozyska nowy telefon a Ty otrzymasz umówioną kwotę pieniędzy.

Operatorzy komórkowi prześcigają się w cudownych ofertach abonamentowych. Podpisując umowę można kupić nowy telefon w bardzo atrakcyjnej cenie. Często oferta jest tak dobra, że wstyd nie skorzystać. Jednak jak na razie tylko nieliczne punkty przyjmują lub odkupują używane telefony. Jeśli twój stary telefon działa i jest niezniszczony sprzedaj go w Lombardzie. Ty otrzymasz trochę dodatkowej gotówki, a telefon zamiast leżeć w szufladzie znajdzie nowego właściciela.

Sprawdź gdzie znajduje się nasz najbliższy skup telefonów.

Również polecamy

Co można zastawić w lombardzie?
Co można zastawić w lombardzie?

Opublikowano: 2021-08-01

Lombard to miejsce, w którym można zastawić lub sprzedać niemal wszystko. Słowem kluczem jest „niemal”, ponieważ oddawany sprzęt musi posiadać kilka bardzo istotnych cech, o których[...]

Czym jest Lombard i jak działa?
Czym jest Lombard i jak działa?

Opublikowano: 2021-07-01

Lombard to miejsce, gdzie można zastawić, sprzedać lub kupić używane przedmioty. Lombardy oferują pożyczki pod zastaw, które są wyjątkowo bezpieczne i nie grożą problemami z komornikiem[...]

Skup złota - Co można sprzedać? I ile za to dostanę?
Skup złota - Co można sprzedać? I ile za to dostanę?

Opublikowano: 2021-06-14

Skup złota - Co można sprzedać? I ile za to dostanę? Lombard to miejsce, gdzie można zastawić, sprzedać lub kupić niemal wszystko. Jednakże jednym z najpopularniejszych towarów jest[...]