Jak sprawdzić jakość sprzętu kupowanego w lombardzie?

Jak sprawdzić jakość sprzętu kupowanego w lombardzie?

Jak sprawdzić jakość sprzętu kupowanego w lombardzie?

 

Lombardy oferują bardzo szeroką gamę produktów. Jedne z nich są zawsze gotowe do użycia np. biżuteria i nie trzeba ich sprawdzać. Zakup innych obarczony jest pewnym ryzykiem związanym z jakością oraz działaniem. Tak jest w przypadku sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dlatego uzasadnionym staje się pytanie „Jak sprawdzić jakość sprzętu z lombardu?”

Kupno sprzętu w lombardzie - wady i zalety 


Decydując się na zakupy w lombardzie musisz pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim sprzęt dostępny w sprzedaży jest zazwyczaj używany, a co za tym idzie, może nosić ślady użytkowania lub być tylko częściowo sprawny. Z drugiej jednak strony kupując używany sprzęt możesz liczyć na dużo niższą cenę. Dlatego też zanim dokonasz zakupu pomyśl, co jest dla Ciebie ważne. Musisz też wiedzieć, że w większości wypadków sprzęt pochodzący z Lombardu nie posiada już gwarancji producenckiej. Niektóre punkty lombardowe udzielają własnej gwarancji handlowej na zakupione sprzęty, ale jest ona ograniczona czasowo i jakościowo.

Dobra jakość sprzętu - jak podchodzi do niej lombard? 


Klienci bardzo często pytają sprzedawców o jakość sprzętu w lombardzie. Pytanie jest dość trudne, ponieważ każdy ma swoje własne wyobrażenie na temat jakości. Decydując się na zakupy w lombardzie musisz liczyć się z tym, że sprzęt będzie nosił oznaki użytkowania. Może mieć zadrapania czy otarcia na obudowie, starte oznaczenia przy włącznikach itp. Jednakże niezależnie od rodzaju sprzętu, jego wieku i okresu użytkowania musi być on sprawny, a jeśli jest częściowo sprawny, musi mieć zawartą informację w opisie. Każdy lombard przed przyjęciem sprzętu elektronicznego lub elektrycznego włącza urządzenie i sprawdza czy działa. Jeśli jest to sprzęt z nośnikiem danych np. komputer czy telefon, wymagany jest reset oprogramowania. Dopiero po sprawdzeniu sprzętu lombard przyjmuje go w zastaw lub odkupuje od klienta. Tym samym klient kupujący może być pewien, że wybrany przez niego sprzęt działa.

Jak sprawdzić jakość przedmiotów zakupionych w lombardzie? 


Pracownik lombardu zapewnia każdego klienta o tym, że kupuje sprzęt dobrej jakości w niskiej cenie. Z drugiej jednak strony klient nie zawsze musi wierzyć sprzedawcy. Dlatego wybierając sprzęt dla siebie sprawdź go na miejscu w lombardzie. Poproś sprzedawcę o podłączenie wybranego urządzenia do prądu i zobacz czy poprawnie działa. Jeśli jest to sprzęt komputerowy, telefon lub tablet zobacz, czy włącza się podstawowe oprogramowanie pozwalające obsługiwać bez problemów wybrany sprzęt. Jeśli chcesz kupić urządzenie nie podłączane do prądu np. rower stacjonarny zapytaj o możliwość wypróbowania go na miejscu. Podczas takiej próby dowiesz się czy sprzęt działa tak jak powinien czy może coś w nim stuka lub skrzypi.
Jeśli decydujesz się na zakup sprzętu w lombardzie internetowym wówczas nie masz możliwości sprawdzenia kupowanego sprzętu w praktyce. Jednakże możesz wypróbować sprzęt w domu i zgodnie z przepisami zwrócić go lub złożyć reklamację. Musisz jednak pamiętać, że nie możesz reklamować wad, o których sprzedawca wspomniał w opisie produktu. Dodatkowe regulacje dotyczące zwrotów i reklamacji są opisane w zakładce dotyczącej tej tematyki. Warto tam zajrzeć zawsze przed dokonaniem zakupu w sieci.

Na co zwrócić uwagę kupując sprzęt w lombardzie?


Wybierając sprzęt dla siebie dokładnie obejrzyj kupowany przedmiot. Poproś też o podłączenie urządzenia do prądu, żeby zobaczyć czy wybrane urządzenie działa. Możesz też wypróbować kupowany sprzęt na miejscu. Po dokonaniu zakupu pamiętaj, aby raz jeszcze sprawdzić urządzenie w domu. Lombard udziela ograniczonej gwarancji na zakupione w nim sprzęty. Jeśli znajdziesz usterkę, której nie spowodowałeś możesz zgłosić się do Lombardu z prośbą o naprawę lub przyjęcie zwrotu urządzenia. 
Lombardy dysponują szeroką gamą różnych towarów. Wśród nich jest dużo sprzętu elektronicznego. Wszystkie urządzenia są sprawdzane, zanim zostaną wystawione na sprzedaż. Niemniej jednak klient powinien osobiście sprawdzić jakość przedmiotów zakupionych w lombardzie. Towar kupowany bezpośrednio w punkcie lombardowym najlepiej podłączyć do prądu i sprawdzić na miejscu. Jeśli zakupu dokonujesz za pośrednictwem internetu pamiętaj, aby sprawdzić jego działanie zaraz po otrzymaniu urządzenia.
 

Również polecamy

Czy branie pożyczki w lombardzie jest bezpieczne? Rozwiewamy wątpliwości
Czy branie pożyczki w lombardzie jest bezpieczne? Rozwiewamy wątpliwości

Opublikowano: 2021-10-18

Niemal każdy dorosły Polak choć raz w życiu się zadłużył. Pożyczamy pieniądze od bliskich, znajomych, w bankach, parabankach lub w lombardach. Dziś kilka słów o pożyczkach zaciąganych[...]

Co można zastawić w lombardzie?
Co można zastawić w lombardzie?

Opublikowano: 2021-08-01

Lombard to miejsce, w którym można zastawić lub sprzedać niemal wszystko. Słowem kluczem jest „niemal”, ponieważ oddawany sprzęt musi posiadać kilka bardzo istotnych cech, o których[...]

Od czego zależy cena złota w lombardzie? – Odpowiadamy na pytania
Od czego zależy cena złota w lombardzie? – Odpowiadamy na pytania

Opublikowano: 2022-05-03

Od czego zależy cena złota w lombardzie? – Odpowiadamy na pytania Inflacja szybuje, a wartość oszczędności mocno spada. Nie opłaca się trzymać gotówki w przysłowiowej skarpecie,[...]