Prezenty świąteczne czas kupować! Kliknij tutaj

Jakie są rodzaje kamieni jubilerskich? Biżuteria z kamieniami

Jakie są rodzaje kamieni jubilerskich? Biżuteria z kamieniami

Jakie są rodzaje kamieni jubilerskich? Biżuteria z kamieniami.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jakie kamienie pasują do czego?

Kamienie jubilerskie są jak małe kawałki magii, które dodają blasku i uroku naszej biżuterii. Każdy kamień ma swoje unikalne właściwości i symbolikę, dlatego warto wiedzieć, jak je odpowiednio dobierać, aby nasza biżuteria była nie tylko piękna, ale również miała dla nas wyjątkowe znaczenie. Kamienie jubilerskie dzielą się na kamienie szlachetne i półszlachetne. Kamienie szlachetne to takie, które są rzadkie i wyjątkowo cenne; do ich grupy należą diament, szmaragd, szafir i rubin. Kamienie półszlachetne to te, które są łatwiej dostępne i nieco tańsze, takie jak opal, turkus czy ametyst.

kamienie szlachetne kolejno ametyst, turkus oraz rubin

Popularne rodzaje kamieni jubilerskich i ich zalety.

Diamenty - niezastąpione piękno

Diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety, jak mawiała słynna Marilyn Monroe. I trudno się z nią nie zgodzić! Diamenty są symbolem luksusu, elegancji i wieczności. Ich twardość sprawia, że są niezwykle trwałe i odporne na zniszczenia. Dlatego diamenty często są wybierane na pierścionki zaręczynowe lub obrączki ślubne. Jednak diamenty to nie tylko białe kamienie - istnieją również diamenty w różnych kolorach, takie jak żółte, niebieskie czy różowe. Wybór zależy tylko od Waszej wyobraźni i upodobań!

pierścionek z diamentem

Ametyst - kamień spokoju

Bardziej delikatny i subtelny ametyst to kamień o fioletowym zabarwieniu, który kojarzy się z harmonią, spokojem i duchowością. Jest on często wybierany na biżuterię codzienną lub jako talizman ochronny. Ametyst jest również kamieniem stosunkowo niedrogim, więc spełnia wymagania niższego budżetu.

pierścionek z ametystem

Szmaragdy - krople zieleni

Szmaragdowa biżuteria mieni się w odcieniach zieleni, a kolor ten działa kojąco. Szmaragdy są często używane do tworzenia pierścionków zaręczynowych, ponieważ są one uważane za symbol miłości i przyjaźni. Głęboka zieleń ma właściwości wyciszające, podobno wyrównuję nawet energię!

pierścionek ze szmaragdem

Turkus- zew oceanu

Jeśli z kolei szukacie czegoś egzotycznego, to turkus będzie doskonałym wyborem. Turkus to kamień o niebiesko-zielonym kolorze, który symbolizuje szczęście, zdrowie i ochronę. Jest on często wykorzystywany w biżuterii etnicznej lub stylu boho. Turkus ma również wiele pozytywnych właściwości dla zdrowia, dlatego warto go nosić blisko siebie.

pierścionek z turkusem

Rubin - kamień miłości

Rubin to kamień o intensywnie czerwonym kolorze, który symbolizuje miłość, pasję i odwagę. Jest on często wybierany na pierścionki zaręczynowe lub biżuterię okazjonalną. Rubin jest również kamieniem o wysokiej wartości, dlatego warto rozważyć go, jeśli macie większy budżet. Rubinowa biżuteria nazwę swą zawdzięcza kolorowi, z łaciny ruber oznacza czerwony i tym właśnie szczyci się rubin. To jedna z najcenniejszych odmian barwnych korundu. W dodatku warto wspomnieć o jego trwałości! Ta zasłużyła na 9 punktów w skali Mohsa co oznacza, że jedynie diament (oraz moissanit) jest od niego twardszy.

pierścionek z rubinem

Jak wybrać odpowiedni kamień jubilerski?

Wybór kamienia jubilerskiego do swojej biżuterii zależy od kilku czynników, takich jak preferencje estetyczne, budżet oraz przeznaczenie biżuterii. Przede wszystkim, ważne jest, aby wiedzieć, jaki kamień jubilerski najlepiej pasuje do danego projektu. Na przykład, diament jest idealnym wyborem do pierścionka zaręczynowego, natomiast szmaragd będzie świetnym wyborem do kolczyków.

Jeśli Twój budżet jest ograniczony, postaw na kamienie o mniejszych rozmiarach, takie jak ametyst czy turkus. Ametyst to kamień o subtelnym fiolecie, który symbolizuje spokój i mądrość. To doskonały wybór na prezent dla kogoś o romantycznym usposobieniu. Z kolei turkus to kamień niebieski z nutą zieleni, kojarzący się z harmonią i ochroną. Jest to świetny wybór dla osób ceniących przyrodę.

Jeśli masz większy budżet do dyspozycji, to diamenty, rubiny i szmaragdy są doskonałym wyborem. Diamenty są symbolem luksusu i wieczności, idealne na pierścionek zaręczynowy. Rubiny, z ich intensywną czerwienią, symbolizują miłość i pasję, doskonale nadają się na biżuterię ślubną. Szmaragdy, z ich głęboką zielenią, reprezentują harmonię i odrodzenie, będą wspaniałym prezentem z okazji rocznicy ślubu.

Niech biżuteria z kamieniem szlachetnym będzie wyrazem Twojej osobowości i gustu. Nie zawsze musisz kierować się tradycją. Możesz połączyć różne kamienie w unikalnym projekcie, tworząc biżuterię, która odzwierciedla Twoje pasje i zainteresowania. Dla przykładu, połączenie ametystu i turkusu może symbolizować Twoją miłość do natury i spokoju. Bądź kreatywny i eksperymentuj, aby stworzyć biżuterię, która będzie odzwierciedlać Twoją indywidualność i unikalność.

Jak dbać o wyroby z kamieniami szlachetnymi?

Aby Twoja biżuteria z kamieniami szlachetnymi zachowała swój blask na długie lata, ważne jest regularne utrzymywanie jej w doskonałym stanie. Unikaj kontaktu z agresywnymi substancjami, takimi jak detergenty i chemikalia, które mogą uszkodzić zarówno kamienie, jak i metal. Zalecamy delikatne czyszczenie w ciepłej wodzie z łagodnym mydłem i miękką szczoteczką. Następnie starannie osusz biżuterię, aby uniknąć pozostawienia śladów wody. Pamiętaj, że niektóre kamienie, takie jak szmaragdy czy rubiny, mogą być wrażliwe na zmiany temperatury, więc unikaj gwałtownych skoków temperatury. Warto również regularnie sprawdzać oprawy, by upewnić się, że kamienie są bezpiecznie osadzone. 

Prawidłowa pielęgnacja i czyszczenie pozwoli Twojej biżuterii z kamieniami szlachetnymi zachować swoją piękność na wiele lat, pozwalając Ci cieszyć się nią z dumą i wdziękiem.

czyszczenie pierścionka przy pomocy szczoteczki

 

Niezależnie od Twojego wyboru, biżuteria z kamieniem szlachetnym jest wyjątkowym i trwałym dodatkiem, który przetrwa wiele pokoleń. Jeśli jesteś zainteresowany szerokim wyborem biżuterii z kamieniami szlachetnymi, to zapraszamy do odwiedzenia naszego lombardu. Oferujemy zarówno możliwość zakupu stacjonarnie, gdzie nasi pracownicy służą radą i pomocą w dokonaniu najlepszego wyboru, jak i wygodne zakupy online na naszej stronie internetowej.

 

Również polecamy

Wyjątkowe prezenty na każdą kieszeń
Wyjątkowe prezenty na każdą kieszeń

Opublikowano: 2023-11-24

Wyjątkowe prezenty na każdą kieszeń Okres świąteczny to czas miłości i radości, w którym zgodnie z tradycją obdarowujemy się nawzajem prezentami. Dla części z Was jest to proste,[...]

Czy warto kupować laptop w lombardzie? - Odpowiadamy
Czy warto kupować laptop w lombardzie? - Odpowiadamy

Opublikowano: 2021-12-20

Czy warto kupować laptop w lombardzie? – Odpowiadamy Z roku na rok sprzęt komputerowy tanieje. Jeszcze 10 lat temu cena laptopa była równa dwóm lub trzem pensjom minimalnym. Dziś[...]

Black Friday- czy warto robić zakupy?
Black Friday- czy warto robić zakupy?

Opublikowano: 2023-11-10

Black Friday- czy warto robić zakupy? Wielkie promocje, tłumy plądrujące centra handlowe i przedmioty uginające sklepowe półki to obraz, który kojarzymy z wielkim świętem przeceny.[...]